Kummalised närvihaiged Facebookis

Eile (või võib-olla vast isegi üleeile) jagas üks fotograaf enda Instagrami storys järgmist:

.. teeme ühe väikse asja selgeks. Kohe kindlasti ei ole mul aega kogu aeg postkastis istuda. Veel enam – olen teated välja lülitanud teadlikult. Kirjadele ja meilidele vastamiseks olen eraldanud spetsiaalselt päevi. Seega palun mitte pommitada ja arvata, et just sinu kiri vajab kõige kiiremini vastust.

PS!!! Eriti ebaviisakas, kui hakkavad tulema väljendid nagu: kuku, uu jne ..

See äratundmine oli lihtsalt halenaljakas. Hallates mitut Facebooki lehekülge, olen selliseid närvihaigeid näinud rohkem kui küll. Kordades hullemaidki. Mis teil viga on, inimesed? Kannatlikkusenärv on vist vigastada saanud?

Ükskord sain sõimata, sest ei suutnud kümne minuti jooksul inimesele vastata. Panin ühte Facebooki ostu- ja müügigruppi enda vana telefoni müüki. Alguses kohe keegi vedu ei võtnud, aga paar tundi hiljem tabas mind postkastis tore üllatus.

Kümne minuti jooksul oli üks inimene suutnud kirjutada, et ma olen maailma halvim inimene, et ma ei vasta. Miks ma üldse telefoni müüki panen, kui ma seda müüa ei taha? Miks ma ei vasta ja tuhat küsimärki. Uuu ja tuhat küsimärki. Veel küsimärke ja umbes kaks tuhat küsimärki lisaboonusena. Kas ma olen mingisugune pettur ja jälle umbes tuhat küsimärki.

monkey-scratch.jpg

Huvilisi oli õnneks teisigi ja mõtlesin, et ei hakka sellise vaimuhaigega üldse pea vaevamagi ja ei vastanud. Suur viga, sest ta nägi, et ma olin ta kirju näinud ja nüüd tuli juba üsna agressiivne ähvardus, et kirjutab minust kuhugi petturite gruppi. Küsisin siis, kas tal on ikka kõik korras, sest kirjastiilist jääb mulje nagu tal oleks närvid läbi ja seletasin, et olin arvutist eemal. Selle peale sain südametult blocki.

Temast andekamad on muidugi need inimesed, kes kirjutavad kell üksteist õhtul ettevõtte Facebooki küsimuse ja lähevad paari minuti pärast närvi, et neile ei vastata. See isegi ei ole mingisugune erand, vaid viimasel ajal täiesti tavaline nähtus.

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s